Накараха ни да се гордеем: Благоевградските плувци от ПК „Пирин“ обраха медалите на международния турнир в Пловдив!
Крайният резултат на талантите е 13 медала, от които 5 златни, 2 сребърни и 6 бронзови медала и купа за най-добро постижение на Деян Иванов
Отлично представяне на плувците на Плувен клуб „Пирин“ на турнир „Младост“, проведен на 14 и 15 май в град Пловдив.
Както ви съобщихме в рамките на първия ден от престижния конкурс благоевградските спортисти се окичиха с 3 златни и 3 бронзови отличия.
Във втория ден от състезанието шестимата участника от Плувен клуб „Пирин“ отново нямаха спиране и така крайният резултат стана 13 медала, от които 5 златни, 2 сребърни и 6 бронзови медала, и купа за най-добро постижение на Деян Иванов по таблицата на ФИНА .
Ето и класирането:
Деян Иванов
50м. свободен стил – златен медал
200м. свободен стил – златен медал
100м. гръб – златен медал
Купа за най-добро постижение на 200м. свободен стил по таблицата на ФИНА
Антон Ангелов
100м. гръб – златен медал
200м. гръб – златен медал
50м. свободен стил – бронзов медал
200м. бруст – бронзов медал
Юлиан Новоселски
200м. гръб – сребърен медал
400м. свободен стил – сребърен медал
100м. гръб – бронзов медал
Димитрина Ресенска
200м. свободен стил – бронзов медал
400м. свободен стил – бронзов медал
200м. бътерфлай – бронзов медал
Константин Петров
200м свободен стил – 5 място
Любомира Стамболийска
100 гръб – 6 място
Съставът бе воден от старши треньора на плувен клуб „Пирин“ Валентина Атанасова.
В състезанието участваха 249 състезатели от 20 клуба.
Престижното състезание стартира в далечната 1972 г., когато басейн „Младост“ за първи път отваря врати. Участвали светила в плуването, между които олимпийските и световни шампиони американците Джон Нейбър, братът и сестрата Рик и Лин Колела, фантастичната германка Корнелия Ендер. В „Младост“ са плували Таня Богомилова, великолепните пловдивчанки Ваня Аргирова и Радосвета Пиронкова.